Rozmaite

10 sposobów na tanie wesele

Wiadomo, że nie każda para chce oraz może pozwolić sobie na czterogwiazdkowy hotel, luksusowy samochód czy stroje od słynnych projektantów oraz drogie przystawki. To wcale nie musi oznaczać, że ich ślub nie będzie jak z bajki. W kilku punktach doradzimy, jak zrobić wesele i nie zbankrutować. Zacznijmy od sali, za którą może nam posłużyć remiza strażacka, szkoła, a czasem nawet dom. Warto wtedy zaangażować członków rodziny, aby pomogli w przystrojeniu naszej sali weselnej. Do dekoracji stołów można użyć luźno rzucone płatki róż, postawienia świec albo własnoręcznie wykonane ozdobne butelki, słoiki czy ramki ze zdjęciami.

Organizacja wesela

To wszystko z pewnością będzie wyglądało bardzo oryginalnie, a jednocześnie mało kosztowało. Druga rzecz to ubiór. Na kilka miesięcy przed ślubem można zacząć szukać na wyprzedażach. Co raz więcej salonów ślubnych wypożycza swoje stroje dla państwa młodych, jeżeli chodzi o dodatki to można je zakupić w internecie za przysłowiowe grosze. Odwołując się do tradycji „coś nowego, coś niebieskiego oraz coś pożyczonego”, warto wtedy pożyczyć biżuterię albo inne dodatki od rodziny, albo przyjaciół. Po trzecie makijaż i fryzura. Tym najprościej zająć się samemu albo poprosić koleżanki bądź druhny o pomoc. Jednak gdy nie macie już wyjścia to warto poszukać tańszego i również dobrego fryzjera, który spełni nasze oczekiwania. Po czwarte to obrączki. Zatem proste, złote oraz bez żadnych dodatków obrączki to po prostu klasyka. Zamiast kupować drogi pierścionek, można udać się do złotnika i przerobić nasze stare złoto na nowe. Wtedy zapłacimy tylko za wykonaną pracę. Po piąte to bukiet ślubny. Wiązanki ślubne są bardzo drogie zatem można zakupić kwiaty na targach, w hurtowni czy też w kwiaciarni do stworzenie własnego bukietu. W zależności od pory roku w jakiej bierzemy ślub, można także zastanowić się nad kwiatami domowymi albo polnymi. Kolejną kwestią jest didżej albo orkiestra. Nie musisz stawiać na tradycję i wynajmować orkiestrę, można zamówić didżeja, który jest tańszy i także posiada profesjonalne przygotowanie oraz gwarantuje równie świetną zabawę. Kolejną kwestią są zaproszenia, zamiast wydawać pieniądze na zaproszenia można wysłać je drogą elektroniczną. Przemyślcie jedynie ten gest w stosunku co do starszych osób. Ewentualnie sami spróbujcie zrobić zaproszenia, koszty są wtedy niewielkie, a przy tym jest mnóstwo fajnej zabawy.

Limit wydatków

Pamiętając o limicie naszego budżetu, zamiast płacić duże pieniądze za auto ślubne można po prostu poprosić kogoś, aby zawiózł nas do ślubu, a przyozdobić można go samemu. Jeżeli chodzi o alkohol, to można zamówić tańszą, a również dobrą nie płacąc przy tym dużych pieniędzy. To samo można zrobić z tortem, ciastem i innymi słodkościami. Ostatnia kwestia to ślubne zdjęcia. W tych czasach coraz częściej zdarza się, że ktoś z rodziny posiada akurat aparat, którym będzie mógł zrobić nam zdjęcia podczas uroczystości ślubnej. W razie konieczności postarajcie się znaleźć taniego fotografa, który zrobi wam dobrą sesję za tak zwana symboliczną złotówkę, czyli małą kwotę.

Podsumowując na kilka miesięcy przed ślubem można zacząć szukać na wyprzedażach. Co raz więcej salonów ślubnych wypożycza swoje stroje dla państwa młodych, jeżeli chodzi o dodatki to można je zakupić w internecie za przysłowiowe grosze. Odwołując się do tradycji, warto wtedy pożyczyć biżuterię albo inne dodatki od rodziny, albo przyjaciół.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *