Rozmaite

Dzielenie działki na mniejsze

Podział nieruchomości na mniejsze jest w dzisiejszych czasach sprawą dosyć powszechną. Wielu właścicieli dużych powierzchni ziemi dzieli swoje nieruchomości na mniejsze, by część móc sprzedać z zyskiem. Inni dzielą swoje działki, by móc przekazać je dzieciom, które chcą wybudować swoje domy w pobliżu rodziców. Za każdym razem podział nieruchomości musi być usankcjonowany prawnie. Nie obędzie się bez wizyty w urzędzie i dopełnienia wszystkich niezbędnych formalności.

Podział działki na mniejsze wymaga złożenia w urzędzie gminy odpowiedniego wniosku. Musi być do niego dołączony wstępny plan zagospodarowania, który należy wykonać na mapie zasadniczej danego terenu. To niby prosta sprawa, ale dla osób, które nigdy wcześniej nie miały do czynienia z mapami jest raczej kwestią niewykonalną. Wtedy z pomocą przyjdzie profesjonalny geodeta. Fachowiec dokładnie wyznaczy granice istniejącej działki na podstawie informacji uzyskanych z ewidencji oraz z ksiąg wieczystych. Stworzy też wstępne, proponowane granice nowych działek. Co więcej, zaproponuje również to, jak mają być zapewnione kwestie dojazdu do głównych dróg. Jego propozycje, nawet jeśli będą bardzo dobre i funkcjonalne, nie zawsze jednak będą zaakceptowane przez urzędników i trzeba się z tym liczyć już na etapie składania wniosku.

Masz dużą nieruchomość i chcesz ją podzielić na kilka mniejszych działek? Nie wiesz, jak zrobić to szybko, sprawnie i zgodnie z obowiązującymi przepisami? Skorzystaj z pomocy fachowca. NA stronie internetowej geodetapomiary.pl znajdziesz wysokiej jakości usługi geodezyjne realizowane przez specjalistów, którzy cieszą się wyłącznie pozytywną opinią wśród klientów, którzy korzystali z ich usług. Zlecając wszystkie pomiary i tworzenie map specjalistom możesz mieć pewność, że wniosek i dołączona do niego mapa wstępnego podziału będą jasne, czytelne, a to z pewnością przyspieszy decyzje urzędników dotyczące podziału nieruchomości na mniejsze.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *