Rozmaite

Jak wygodnie siedzieć w pracy?

W pozycji siedzącej siły działające na nasz kręgosłup są o wiele większe niż w przypadku chodzenia, stania czy leżenia. Warto o tym pamiętać podczas wybierania fotela do pracy. Jeśli Twoje obowiązki zawodowe zmuszają Cię do wielogodzinnego siedzenia przy biurku, zadbaj przede wszystkim o swój komfort i wygodę.

Wybierając fotel biurowy warto zwrócić uwagę między innymi na jego wysokość. Najlepiej, by była regulowana, dzięki czemu bez problemu można dopasować wysokość siedziska do wzrostu użytkownika fotela. Najlepsza pozycja podczas siedzenia na fotelu to taka, gdy nogi są zgięte w kolanach pod kątem prostym. Zbyt niskie lub zbyt wysokie siedzisko wymusza na siedzącym niewłaściwą postawę. Siedząc tak przez wiele godzin codziennie szybko możemy sobie wypracować wady postawy i problemy z kręgosłupem.

Równie ważne jak regulacja siedziska jest oparcie i jego odpowiednie wyprofilowanie. Oparcie nie może być całkowicie proste — musi dopasowywać się do kształtu kręgosłupa i zapewniać mu solidne podparcie zarówno podczas pracy, jak i odpoczynku. W przypadku niektórych foteli siedziska są dosyć głębokie, przez co podczas pracy przy komputerze lub innych zadań przy biurku użytkownik musi pochylać się do przodu. A to oznacza, że oparcie jest praktycznie nieużywane i nie spełnia swojej roli. Taki fotel, nawet gdy świetnie się prezentuje i wygląda na bardzo wygodny, w rzeczywistości nie jest najlepszym rozwiązaniem podczas wielogodzinnej pracy.

Wybór fotela biurowego wymaga od przyszłego użytkownika przede wszystkim znajomości zasad ergonomii. Fotel musi być wygodny, funkcjonalny i komfortowy, a jego wygląd — choć również ma znaczenie — powinien być traktowany jako sprawa drugorzędna. Więcej o wyborze właściwego fotela biurowego przeczytasz na stronie www.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *