Rozmaite

Jakie lampy do ogrodu?

Ogród to przedłużenie przestrzeni mieszkalnej i miejsce wytchnienia. Nie chodzi wyłącznie o kolorowe kwiaty i bujne krzewy, ale również o rozmaite elementy małej architektury, jak pergole, kąciki wypoczynkowe oraz oczka wodne. Wyjątkowym pięknem ogrodowych elementów lubimy rozkoszować się nie tylko za dnia, ale również wieczorem, kiedy słodko pachnie maciejka i słychać melodię graną przez świerszcze. Ogród warto więc oświetlić tak, aby prezentował się pięknie i był funkcjonalny.

Chcąc mieć efektowny oraz praktyczny ogród musimy stawiać na oświetlenie wieloźródłowe, zwłaszcza jeśli teren zielony jest okazały, a roślinność w nim panująca, bujna. Dzięki temu uda się sprawić, że ogród będzie wydawał się głębszy i wielowymiarowy. Pod elementami takimi, jak progi, schody czy podesty dobrze zamontować wodoodporne listwy LED. Warto dodać, że takie oświetlenie ciekawie uwydatnia elementy architektury ogrodowej oraz sprawia, że nie musimy błądzić w ciemności i martwić się o potknięcie.

Ogrodowe lampki LED

Producenci oświetlenia ogrodowego proponują coraz to ciekawsze pomysły, zalewające nasze ogrody światłem. Całkiem ciekawym projektem są energooszczędne latarenki ogrodowe typu LED, które sprawiają, że lampy ogrodowe oferują o wiele więcej. Otóż ich światło może posiadać różne temperatury barwowe, oznaczane za pomocą jednostek zwanych kelwinami (K). Lampy o niskiej wartości kelwinów oferują ciepłe, bardziej przytulne światło, z kolei lampy o wysokiej wartości kelwinów dają chłodny, nowoczesny i raczej pobudzający blask. Aspekty te warto brać uwagę planując oświetlenie na klombach lub tuż przy ścieżkach, wyznaczając ciągi komunikacyjne w ogrodzie.

Lampy solarne

Dziś widać prawdziwy wybuch popularności lamp solarnych w naszych ogrodach. Dzięki małym bateriom słonecznym lampa staje się niezależnym urządzeniem , co oznacza, że nie musimy martwić się o okablowanie i montaż. Rozwiązanie jest bardzo ekonomiczne i pozwala na zmiany w aranżacji.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *