Rozmaite

Modowe zasady, o których możesz zapomnieć

Bardzo duża liczba osób wychodzi z założenia, iż zasady w naszym życiu są nie tylko po to, aby je przestrzegać, ale również po to, żeby je łamać. Wszelacy specjaliści od wizerunku oraz styliści nie mają żadnych wątpliwości co do tego, iż niektóre zasady w modzie można, a czasem nawet należy łamać. Przedstawiamy wykaz tych reguł, które należy łamać i o których zależy zapomnieć będąc mężczyzną.

Zasady modowe dla mężczyzn

Pierwsza to taka, że nie należy nosić koloru różowego. Z całą pewnością jest to nieprawda, mężczyźni także mogą nosić kolor różowy, lecz muszą robić to umiejętnie. Co prawda, jest to dość odważna decyzja, jednakże istnieje wiele możliwości co do wyboru subtelnego różu. Można na przykład założyć krawat w pastelowo- różowym kolorze, lecz do szarej marynarki albo koszulę jasnoróżową do garnituru w kolorze granatu. Takich opcji jest naprawdę bardzo wiele, należy tylko wykazać trochę inicjatywy i kreatywności. Nawet jeżeli twój szef jest konserwatywny oraz wymaga noszenia do pracy krawatu, oraz garnituru to twój strój wcale nie musi być szary, oraz nudny. Wystarczy, że wtedy zaczniesz przywiązywać nieco większą uwagę do różnych wzorów, a z pewnością uda się uniknąć rutyny stylistycznej. Bardzo prosty strój zawsze możesz urozmaicić na przykład wzorzystym krawatem. Aby jeszcze wzmocnić ten efekt, możesz zastosować dopasowaną poszetkę. Brąz z czernią doskonale się ze sobą łączą. Co więcej, właśnie zestawienie tych dwóch barw jest to doskonały sposób na unikanie monochromatycznych strojów, które z jednoczesnym zachowaniem umiaru oraz niedopuszczeniu do bardzo wymyślnych połączeń. Zatem warto spróbować może noszenia brązowych dodatków z czarnymi strojami, na przykład jak brązowego paska z czarnymi spodniami. Można także połączyć czarny pasek z butami brązowymi albo czarnymi, skórzanej kurtki z szalikiem w kolorze brązowym. Niektórzy styliści twierdzą, iż do codziennych strojów nie należy nosić skarpetek. Rzeczywiście, im bardziej jest wyluzowany masz styl, tym mniej są potrzebne skarpetki.

Obowiązkowa część męskiej garderoby

Jeżeli wybierasz się na dość formalne spotkanie, czy idziesz do pracy albo po prostu wkładasz elegancki i poważny strój to skarpetki są obowiązkowe. Przyjęło się także, że białe ubrania najlepiej sprawdzają się tylko w ciepłe dni. Dotyczy to w szczególności jasnych, w tym też kremowych bądź beżowych spodni. Nie do końca jednak wiadomo, skąd się wzięło takie przekonanie. Można jednak przypuszczać, iż jesienią oraz zimą nasze jasne ubrania szybciej się zabrudzą, lecz jeśli nie pada deszcz ani śnieg, to nic nie stoi na przeszkodzie. Zatem, aby po prostu nie czuć się nieswojo, wystarczy po prostu zestawić jedną część naszego stroju z pozostałą ciemną częścią stroju. Dawniej jednak wychodziło się z założenia, iż jeśli zakładamy już brązowe buty, to właśnie też w tym kolorze powinien być pasek. Nie oznacza to jednak, iż zawsze należy dbać o tak idealne dopasowanie tych wszystkich elementów ubioru. Bardzo nieistotne jest to w stylizacjach codziennych, które dają nam zdecydowanie więcej swobody oraz pozwalają na małe eksperymenty. Niemniej, jednak gdy wybierasz się na wesele czy też inną dużą uroczystość, to postaraj się, aby wszystkie dodatki dobrze ze sobą komponowały, i tym samym podkreślą elegancki strój.

Podsumowując jeżeli twój szef jest konserwatywny oraz wymaga noszenia do pracy krawatu, oraz garnituru to twój strój wcale nie musi być szary, oraz nudny. Wystarczy, że wtedy zaczniesz przywiązywać nieco większą uwagę do różnych wzorów, a z pewnością uda się uniknąć rutyny stylistycznej. Bardzo prosty strój zawsze możesz urozmaicić na przykład wzorzystym krawatem.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *