Rozmaite

Na co zwrócić uwagę wybierając wieszak stojący na ubrania?

Kurtki porozrzucane po całym domu, rozwieszone na krzesłach lub oparciach foteli to dobrze znany widok. Nieustanny pośpiech, źle zorganizowana przestrzeń i zwyczajne lenistwo powodują, że nie zawsze odkładamy odzież na swoje miejsce. Jak rozwiązać ten problem?

Rozwiązaniem, które jest jednocześnie komfortowe, estetyczne i praktyczne jeśli chodzi o przechowywanie ubrań, jest wieszak na ubrania. Możemy wybrać model ścienny, stojący, na kółkach i w wielu innych wersjach – na co jednak zwracać szczególną uwagę przy zakupie?

Wielkość wieszaka

Na samy wstępie musimy określić rodzaj wieszaka i wielkość pomieszczenia, w którym ma stanąć. Otóż rodzaj stojaka na ubrania uzależniony jest właśnie od wnętrza. W przedpokoju sprawdzają się głównie konstrukcje z prostym i długim stelażem oraz wieszaki szafki. Z kolei rozbudowane modele doskonale prezentują się w sypialniach oraz pokojach, utrzymanych w surowym stylu industrialnym lub jasnych wnętrzach skandynawskich. Poszukując wieszaka biurowego, najlepiej wybierać modele o tradycyjnej konstrukcji – proste wieszaki z klasycznymi haczykami lub bardziej nowoczesne projekty z haczykami o fantazyjnych kształtach. Wiele ciekawych rozwiązań znajdziemy na stronie https://otomeble.pl/wieszaki-na-ubrania.html.

Stylistyka wieszaka

Wygląd wieszaka powinien nawiązywać do stylistyki pomieszczenia. Najlepiej, jeśli jest z nią spójny lub ją uzupełnia wyrazistym akcentem. Warto zatem wziąć pod uwagę kolorystykę ścian, pozostałe elementy wyposażenia pomieszczenia, kolor, styl drzwi itp. Wieszaki stojące na ubrania znajdziemy w wielu wzorach i kolorach, nie ma więc problemu z dobraniem modelu odpowiadającego naszym upodobaniom. Warto wspomnieć o dwóch rozwiązaniach, które wyróżnia uniwersalność i ponadczasowość – chodzi o wieszak stojący biały oraz czarny. Oba wieszaki wyglądają świetnie we wnętrzach eleganckich, klasycznych, jak i nowoczesnych. Z kolei modele stylizowane na stare meble sprawdzą się w pomieszczeniach retro oraz rustykalnych a konstrukcje o oryginalnych kształtach w mieszkaniach skandynawskich oraz minimalistycznych.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *