Rozmaite

Właściwości aktywnego węgla Coobra

Choć może wydawać się inaczej, to jednak samodzielne przygotowanie wysoko oprocentowanego alkoholu dobrej jakości wcale nie jest zadaniem łatwym. Na szczęście przy odrobinie wprawy i z udziałem właściwych, specjalistycznych produktów, możemy przyrządzić wyśmienite trunki w warunkach domowych. Do najważniejszych etapów w domowej produkcji napojów o wysokiej zawartości alkoholu należy dokładne oczyszczanie bazowego destylatu. Do tego zadania najlepiej wykorzystać węgiel aktywny Coobra.

Do przeprowadzenia poprawnego procesu filtracji nastawu najczęściej wykorzystujemy węgiel aktywny. Nic dziwnego, w końcu jest to materiał o doskonałych właściwościach absorpcyjnych. Co to oznacza? Otóż węgiel aktywny posiada dużą zdolność wchłaniania różnego rodzaju niepożądanych substancji, w tym szkodliwych związków, jakie mogą znajdować się w alkoholowym destylacie. Nieusunięte zanieczyszczenia sprawią, że nasz trunek będzie posiadał przykry smak i kiepski aromat.

Przygotowanie

Proces oczyszczania alkoholu najlepiej przeprowadzić wtedy, kiedy jego moc nie przekracza 45%. Wynika to z tego, że im wyższa zawartość alkoholu, tym trudniej oddzielić z niego wszelkie zanieczyszczenia. Warto dodać, że przy użyciu węgla aktywnego temperatura alkoholu powinna być jak najniższa. Eksperci przyjmują, że do oczyszczenia 1 litra spirytusu potrzeba 50g węgla aktywnego. Aktywny węgiel Coobra znajdziemy na https://alembik.eu/94-drozdze-gorzelnicze-gorzelniane.

Filtrowanie

Proces zaczyna się od przepłukania węgla 2-3krotnie wrzątkiem przez sitko. Teraz węgiel nadaje się bezpośrednio do wsypania do tuby filtracyjnej. Jeśli takowej nie posiadamy możemy zastąpić ją zwykłym słojem. Wówczas należy wlać do niego spirytus oraz odpowiednią porcję węgla. Następnie należy odstawić ciecz na 2-3 tygodnie w ciemnym miejscu, co jakiś co jakiś czas potrząsając. Metoda jest czasochłonna, natomiast efekt końcowy jest identyczny, gdybyśmy użyli tuby filtracyjnej.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *