Rozmaite

Wspólne urządzanie pokoju, czy spelniać zachcianki dziecka?

Dzieci bardzo często zmieniają swoje upodobania i może się okazać, że co miesiąc zażyczą sobie nowego wystroju pokoju. Jak poradzić sobie z zachciankami dzieci i urządzić im pokój w dobrym stylu?

Wybieraj meble wraz z dzieckiem

Jeżeli dziecko jest już na tyle dorosłe, że wyrosło z kołyski dla dzieci, warto zabrać je ze sobą na zakupy.
Oczywiście gusta maluchów bardzo szybko się zmieniają, a na pewno okaże się, że spodobają im się meble jak najbardziej kolorowe w zabawnych kształtach.
Zadaniem rodzica jest jednak sprawdzenie, czy takie wyposażenie będzie pasować do pokoju oraz czy jest ono solidne oraz praktyczne.

Nie warto ulegać zachciankom dziecka całkowicie. Zakupy powinny odbywać się wspólnie, aby znaleźć coś, co podpasuje gustom zarówno młodszym jak i starszym członkom rodziny. Wiadomo, że rodzice poszukiwać będą czegoś praktycznego, a dziecko czegoś ładnego. W lululaj.eu — meble dla dzieci na pewno uda się znaleźć coś, co spodoba się wszystkim domownikom.

Bądź asertywny i stanowczy

Należy się liczyć z tym, że po miesiącu lub dwóch od kupienia nowych mebli, dziecko stwierdzi, ze takie wyposażenie mu się nie podoba i trzeba je wymienić.

Absolutnie nie wolno w takich sytuacjach ulegać. Najlepiej spróbować wytłumaczyć maluchowi, jak drogie są meble, oraz że aktualny wystrój jest bardzo ciekawy i modny. Jeżeli takie sposoby nie pomagają, koniecznie trzeba stanowczo oznajmić, że nowych mebli nie będzie.

Bardzo często zdarza się po prostu, że dziecko znajdzie nowy katalog sklepu meblowego, w którym zobaczy śliczne łóżeczka w misie lub kolorowe szafki i zapragnie je mieć. Rodzice powinni jednak wiedzieć lepiej i uczyć dziecko praktycznego zarządzania swoją przestrzenią. Aby nieco zmienić wystrój, można zaproponować samodzielne stworzenie dekoracji na meble. Na pewno będzie to świetną zabawą dla dziecka, zapełni mu wolny czas i sprawi, że zapomni o nowych, kolorowych meblach.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *