Rozmaite

Kwas hialuronowy w medycynie estetycznej

Istnieje wiele elementów, które wpływają na powstawanie zmarszczek, fałd czy też bruzd na skórze — są to bez wątpienia zmiany hormonalne, grawitacja, wiek biologiczny czy też ekspozycja na słońce. Skóra staje się wtedy bardziej wrażliwa i mniej elastyczna. Zatem wraz z upływem czasu maleje ilość kwasu hialuronowego, który jest bardzo ważnym czynnikiem, który wpływa nawilżająco oraz strukturalnie.

Medycyna estetyczna, a fakty

Zmniejsza się również warstwa tkanki tłuszczowej co jednocześnie prowadzi do utraty pulchności oraz gładkości, a tym samym młodzieńczego kolorytu oraz blasku. Zatem w medycynie estetycznej hialuronowy kwas stosuje się do wypełniania oraz wyrównywania niedoskonałości naszej skóry i tkanki podskórnej. Zabieg ten polega na wstrzyknięciu danego preparatu w odpowiednim rejonie, a także na właściwej głębokości. Stosowane wypełniacze stosuje się w celu zwiększenia objętości, likwidacji oraz zmniejszenia zmarszczek, a także zmianę rysów twarzy jak na przykład uniesienie brwi czy korekta nasady nosa albo brody. Efekt estetyczny jest widoczny natychmiast po zakończeniu zabiegu oraz utrzymuje się od sześciu do dwunastu miesięcy. W tym właśnie czasie kwas hialuronowy, czyli wypełniacz zaczyna ulegać stopniowej degradacji, aż do momentu całkowitej resorpcji. Preparat kwasu hialuronowego jest wstrzykiwany bardzo cienką igłą albo mikrokaniulą. Procedura ta przebiega po uprzednim miejscowym znieczuleniu specjalnym do tego kremem albo przewodowym tak zwanym „stomatologicznym”. Zabieg taki trwa maksymalnie do trzydziestu minut. Soft – filling, lifting hialuronowy, a także soft- lifting i nici hialuronowe są to synonimy techniki, które są zastosowaniem kwasu hialuronowego przy pomocy mikrokaniul, cienkich, miękkich oraz „tępo zakończonych igieł, pozwalające nam na uzyskanie bardziej naturalnych efektów, a także zminimalizowania występowania siniaków oraz obrzęku. Najlepszym odpowiednim kandydatem do takiego zabiegu jest osoba chcąca poddać się zabiegowi, który jest mało inwazyjny, w dobrym stanie zdrowia, u których są zauważalne zmarszczki w okolicach brwi, oczu oraz ust. Wskazuje się również, że ma w bardzo wyraźny sposób zaznaczone bruzdy nosowo-wargowe oraz linie marionetki. Idealnie nadaje się osoba, która chce uzupełnić ubytki w obrębie policzkowych kości, chce powiększyć usta albo zaznaczyć ich kontur. Zalicza się również taką osobę, która pragnie wygładzić bądź odświeżyć usta. Do licznych przeciwwskazań zalicza się skłonność do powstawania blizn przerostowych, choroby nowotworowe u pacjenta, nadwrażliwość na kwas hialuronowy, ciąża albo okres karmienia piersią, choroby autoimmunologicznych, a także stany zapalne skóry jak trądzik czy opryszczka. Jeżeli chodzi o rekonwalescencję po zastosowaniu wypełniacza to nie jest ona wcale wymagana. Należy jednak pamiętać o tym, by pod żadnym pozorem nie naciskać miejsc iniekcji, ponieważ może doprowadzić to do rozejścia się kwasu pod skórą.

Podsumowując stosowane wypełniacze stosuje się w celu zwiększenia objętości, likwidacji oraz zmniejszenie zmarszczek, a także zmianę rysów twarzy jak na przykład uniesienie brwi czy korekta nasady nosa albo brody. Efekt estetyczny jest widoczny natychmiast po zakończeniu zabiegu oraz utrzymuje się od sześciu do dwunastu miesięcy.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *