Rozmaite

Jak przebiega konsultacja ortodontyczna?

Każdy z nas pragnie uśmiechać się pokazując białe i równe zęby. Dlatego ortodoncja jest bardzo prężnie rozwijającą się dziedziną stomatologii. Znaleźć dobrego ortodontę w większych miastach, jak Kraków, Poznań czy Wrocław nie jest trudno. Każda profesjonalna klinika dentystyczna posiada dział ortodoncji.

Konsultacja przed leczeniem

Leczenie jest zawsze poprzedzone wizytą konsultacyjną, w trakcie której ortodonta sprawdza stan uzębienia i diagnozuje wady zgryzu. Pierwszej wizycie często towarzyszy wykonanie zdjęć RTG. Dopiero na tej podstawie oraz po szczegółowym wywiadzie ustalany jest plan leczenia. Pacjent może zorientować się, jakie będą całkowite koszty leczenia. Mogą one być różne, bo każdy pacjent to indywidualny przypadek. Sam koszt wizyty konsultacyjnej również zależy od miejsca leczenia. Dla przykładu w Centrum Stomatologicznym Zakopianka wynosi on 100 zł. Cennik pozostałych usług ortodontycznych dostępny jest na stronie http://www.dentysta-zakopianka.pl Wizyta konsultacyjna nie trwa zazwyczaj dłużej, niż 30 minut.

Ostateczna wersja leczenia zawsze zależy od pacjenta. W trakcie pierwszej wizyty często pobierane są wyciski na modele diagnostyczne. Dzięki temu na kolejnej wizycie ortodonta może założyć pacjentowi właściwy aparat nazębny. Podczas wizyty konsultacyjnej dokonywany jest także wybór rodzaju aparatu ortodontycznego. Może to być aparat zdejmowany, który można samodzielnie wkładać i wyjmować lub stały, czyli zakładany i zdejmowany wyłącznie przez ortodontę.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *